Obchodní zastoupení
produktů AGIP

oleje pro osobní automobily

eni i-Base professional 15W-40

     

Eni i-Base professional 15W-40 je automobilový motorový olej pro zážehové a vznětové motory starší generace. Vícerozsahový stupeň SAE jej činí vhodným pro celoroční použití za všech klimatických podmínek.

Charakteristika
Stupeň SAE 15W-40  
Viskozita při 40 °C mm2/s 101
Viskozita při 100 °C mm2/s 14,2
Viskozita při -20 °C mPa-s 6700
Viskozitní index   140
Bod vznícení o.k. °C 225
Bod tuhnutí °C -24
Hustota při 15 °C kg/l 0,874

Vlastnosti a výkonnost

- Dobré detergentně-dispergantní vlastnosti efektivně minimalizují tvorbu laku, fermeže, kalů a jiných usazenin v motoru. Díky tomu tento olej pomáhá zabraňovat slepení pístních kroužků a udržuje písty čisté, přičemž udržuje případné usazeniny mimo.
- Eni i-Base professional 15W-40 je velmi odolný vůči deterioraci, zvláště té, způsobené oxidací, následkem prodloužené doby použití za vysokých teplot za přítomnosti vzduchu a jiných činidel.
- Jeho schopnosti ochrany proti opotřebení zajišťují dlouhou životnost všech pohyblivých součástek a významně snižují potřebu servisu a oprav motoru.
- Jeho vlastnosti proti pěnění zabraňují vzniku vzduchových bublin, které by mohly negativně ovlivnit kontinuitu mazacího filmu.
- Jeho schopnosti ochrany proti korozi zajišťují efektivní ochranu povrchů motoru proti poškození vlhkostí a kyselými látkami, vznikajícími při spalování.
- Jeho speciální formulace zajišťuje vynikající výkon bez potřeby vysokého obsahu organicko-metalických aditiv. To snižuje množství usazenin ve spalovací komoře, čímž se snižuje riziko předčasného zážehu a současně efektivně udržuje nárůst potřebného oktanového čísla po delším použití motoru.

Specifikace

Eni i-Base professional 15W-40 vyhovuje požadavkům následujících servisních specifikací:
- API SG/CD
- CCMC G2
- US Department of the Army MIL-L-46152 C
- US Department of the Army MIL-L-2104 D

Uvedená cena je za 1 litr bez DPH.
 
©
webdesign studio taox