Obchodní zastoupení
produktů AGIP

převodové oleje

Agip Rotra HY

     

Převodový olej pro motorová vozidla a pracovní stroje.

Vlastnosti

Oleje Agip ROTRA HY jsou vyrobeny ze základových olejů, které již mají vhodné viskozitně-teplotní chování. Speciální přísady vylepšují tekutost za nízkých teplot. Díky tomu získávají tyto oleje vícerozsahový charakter, který umožňuje použití zaširokého rozsahu teplot. Při nízkých teplotách zajišťuje snížení vnitřního tření, kromě snížení opotřebení, nižší ztráty výkonu a snižuje tím spotřebu pohonných hmot.
Oleje Agip ROTRA HY obsahují EP-aditiva, která ve spojení s příznivým průběhem viskozity v oblasti vysokých teplot umožňují vznik mazacího filmu schopného přijímat tlak. Také vysokým měrným plošným tlakům, jaké se vyskytují v náhonech, tento mazací film odolává. Aditiva snižující opotřebení snižují abrazi ložisek
a boků zubů. Dobrá oxidační stabilita v oblasti vysokých teplot a za přítomnosti katalyticky činných komponent brání nepřípustnému nárůstu viskozity a vzniku kalů a zajišťuje dlouhou dobu použitelnosti oleje.
Oleje Agip ROTRA HY se nechovají agresivně vůči oceli, chrání před rezavěním za zvýšené vlhkosti vzduchu. Přísady snižující pěnivost zajišťují, že uzavřené vzduchové bubliny neovlivní schopnost mazacího filmu přijímat tlak.

Použití
Oleje Agip ROTRA HY se používají jako víceúčelové převodové oleje v široké oblasti použití, obzvláště v manuálních převodovkách, stejně jako v koncových náhonech a v měničových převodovkách, kde jsou doporučeny EP-převodové oleje této výkonnostní třídy. Jsou použitelné také pro zemědělské stroje a stroje pro přesuny zeminy.

Specifikace
-API GL-4
-MAN 341, Typ N
-VW TL 726 (Level)
-MIL-L-2105
-ZF TE-ML 02A, 08, 16A, 17A, 19A
 
©
webdesign studio taox